BOOK | KATEŘINA REZKOVÁ - SAMA SOBĚ MAJÁKEM

Ahoj všem. Je tu středa a já jsem tu s recenzí knihy SAMA SOBĚ MAJÁKEM od blogerky a youtuberky Kateřiny Rezkové známější pod jménem Kate ( dříve Be in Love ). A kniha je to vskutku vesMÍRNÁ. 
Prvně asi začnu tím, že kniha je provedená v měkké vazbě, takže není těžká a bez problémů se vejde do klasické kabelky. Má okolo 150 stránek, proto se dá krásně přečíst tzv. jedním dechem a nemusíte se nutit do čtení knihy, která má stránek 900 a už na 398 stránce nevíte, jak to vlastně začalo. V tom vidím obrovské pozitivum. Neplýtváme zbytečně slovem, proto ve mě kniha vyvolává pocit, jako bych seděla naproti Kate a poslouchala, jak to co píše, mi říká u dobré kávy z očí do očí. 

Co se týče kapitol knihy, nechci dělat spoiler, jelikož bych mohla zkazit ''překvapení'' pro čtenáře, co si jí budou teprve kupovat nebo čekají na vhodnou příležitost se do ní začíst.

Já si knihu otevřela po obědě s tím, že si přečtu pár stránek než budu muset jít do školky pro dcerky, ale jak jsem psala výše, čte se jedním dechem, takže byla zhruba za hodinku přečtená. Věřte mi, že se k ní brzy zase vrátím. Proč? U čtení jsem si uvědomila mnoho věcí. Chyb, kterých se sama ve svém životě dopouštím. Kate mi pomohla zapřemýšlet o mé sebelásce. O tom, že bych neměla jen dávat, ale i dostávat. Dělat věci, které mě baví teď a tady. Nepřemýšlet nad tím, co by kdyby, ale jednat. 

Když psala o tom, že některé momenty jí pomohl někdo tam nahoře vyřešit za ní, jako by mluvila za mě. Já si sama v sobě říkám, že mi vždy má babička, která je bohužel devět let po smrti radila co mám dělat. Vždycky mi v hlavě zní její hlas a rada, co by mi řekla. Věřím, že první rada by zněla ''Nikolko, buď hlavně šťastná.'' A proto se snažím vždy jednat tak, abych šťastná byla. Musíme chtě nechtě být sobci. Je to náš život. My ho žijeme. Nikdo jiný. Repríza se konat nebude a každý den je malá premiéra, kterou zažíváme.

Nejvíce mě kniha překvapila v kapitole o rodině, kde jsem měla slzy na krajíčku. V tu chvíli jsem měla chuť jít a Kate obejmout. Rozdává pozitivní energii, přitom sama neměla na růžích ustláno. Až budete tuto část číst pochopíte, jak jsem psala. Nechci knihu celou odhalit. Myslím si, že i Kate by byla ráda, aby si každý v knize našel to své. Věřím, že ten kdo hledá aspoň jednu odpověď na otázku, v knize jí najde. 

Tedy, já našla.Co závěrem říci ? Upřímně, kniha mě překvapila. Proto ji doporučuji ke koupi. 

Děkuji Ti Kate za knihu. Opravdu se povedla a máš být na co pyšná. I chválím titulní stranu knihy, která se ke knize perfektně hodí. 

A vy ostatní? Hledejte ty své majáky.. najdete je. Dřív nebo později.


2 Komentáře

 1. Krásná recenze :-) Čekám, až mi kniha přijde a teď se na ní těším ještě více :-) A hlavně se mi líbila ta věco, kterou jsi napsala - "Nepřemýšlet nad tím, co by kdyby, ale jednat." To jsem teď potřebovala..... Hodně mi to pomohlo. Děkuju, Nikčo ;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Simonko, budu se opakovat jako na facebooku.

   Jsem ráda, že Tě má motivace posune o kousek blíže ke splnění Tvého snu. Opravdu mám z toho radost.

   Kniha je skvělá, vážně se Kačí povedla ;) Máš se na co těšit :)

   P.S. Plň si své sny, nikdy nevíš koho tím inspiruješ..

   Smazat

Máte chuť okomentovat tento článek ? Po odeslání bude zaslán nejdříve ke mě.