AHOJ, NIKY Z MINULOSTI

Dnešní článek bych ráda věnovala svému mladšímu já. Jelikož v pátek oslavím své narozeniny, napadlo mě, že by to bylo takové malé ohlédnutí za tou mladší Nikčou.


Niky? Ano, Ty pubertální trdlo. To jsem já, Tvoje starší a snad i moudřejší já.


Vím, že se teď trápíš. Jsi outsider a uvnitř máš strach, bolest a zklamání. Stále hledáš někoho, kdo Tě bude milovat takovou jaká jsi. S kily navíc i s ráčkujícím R. Neboj, za pár let se dozvíš, že to ráčkující R se hodně klukům líbí, i ty kila co máš. Nepodceňuj se. Jsi fajn holka, jen si nevěříš.


Pořád v sobě máš tu bolest po smrti babičky, upřímně Ti musím říct, že i Tvé starší já to stále bolí. Jen s postupem času pochopíš, že to mělo nějaký důvod. Nebude den, abys na ní nemyslela. Několikrát jí budeš žádat o radu, o znamení i o požehnání až jí půjdeš na hřbitov říkat, že se vdáváš.


Ano, budeš za pár let šťastně vdaná. Ale nebude to lehké. Před tím se v mnoha mužích spálíš, několikrát padneš na dno, ponížíš se a propláčeš noci. Tvé starší já nezapomene ale i na to hezké, co si s nimi zažila. Každý vztah Ti něco přinese, ať dobré či špatné. Zamiluješ se do místního dýdžeje. Několik let ho budeš moc milovat, ač si to budeš zakazovat. Lidi Tě za to i odsoudí, vysmějí se Ti. Tobě ale tahle kapitola přinese to nejlepší, co sis mohla přát – dcerku Klárku.


Ano, budeš mámou. Milující, obětavou a kamarádskou mámou. A nebudeš mít jen jednu dceru. Budeš maminka rovnou dvou holčiček. Do Tvého života vstoupí Kuba a Štěpa. Ničeho se neboj. Od té chvíle budeš žít nádherný život plný lásky, dobrodružství a splníš si sen o rodině. O té rodině, co sis vysnila už jako malá. Užívej si každičký moment. Dávej a přijmi lásku.


Začneš se mít ráda. Dovolíš si to. Najdeš odvahu si vzít šaty i boty na podpatku. Jo! Nekecám. Fakt půjdeš ven v šatech a lodičkách. A uslyšíš slova chvály. Budou Ti psát o rady, pomoc a několikrát si vyslechneš trápení druhých a mile ráda jim pomůžeš.


Víš Niky, ač se to teď nezdá, budeš na sebe pyšná. Naučíš se naslouchat sama sobě. Jen Tě prosím, nedělej ty kraviny, co děláš. Ty víš o čem mluvím. Ač se to nezdá, budeš fakt šťastná.
0 Komentáře