10. TIPŮ, CO DĚLAT BĚHEM KARANTÉNY

Přeji všem krásný listopadový večer, po delší době jsem tu s novým článkem. Tentokrát mám pro vás 10 tipů, co dělat během karantény.


Koronavirová situace se vůbec nelepší. Nemůžeme si dojít na nějakou dobrou večeři, navštívit kino s nějakou filmovou novinkou, vyrazit s přáteli na koncert nebo vzít děti do dětských center. Bohužel můžeme jen do práce, na nákup a do přírody. Díky Bohu, že přírodu nám ještě nezakázali.

Víte co? Já plně chápu lockdown. Pokud chceme, aby čísla nakažených klesala, musíme prostě být co nejméně v kolektivu a vydržet doma. Jenže. Co doma stále dělat?

Já se rozhodla napsat 10 tipů, co pomáhá mě, abych úplně nezmagořila.


1. ÚKLID DOMÁCNOSTI

Kdy jindy si udržet čistou domácnost, než teď. Jsme doma, tak můžeme kdykoliv uklízet i to, co jsme dlouho odkládali, protože jsme raději šli ven nebo do kina.

a.) Vytřiďte si šatník – vyndejte si oblečení, rozdělte si ho co si chcete nechat a co naopak poletí do koše nebo na bazary. Ideální čas i letní šaty schovat do pytle a vyndat zimní čepice.

b.) Vytřiďte si knihovnu – bohužel knihovna není nafukovací a nových knih je hodně. Máte v poličkách knihy, co vás nebavili nebo by jste je chtěli dát pryč? Můžete je věnovat do nemocnic nebo domovů pro seniory. Budou rádi. Knihy jsou krásným dárkem.

c.) Ukliďte šuplíky – ruku na srdce, každý z nás má Moničinu komůrku, kam odkládá věci, co nemají své místo. Co kdybychom je přeci jen zkusili někam zařadit?

d.) Častěji uklízejte – já co jsem doma a nemohu s rodinou cestovat, snažím se udržovat domácnost v čistotě. Často převlékám ložní povlečení, utírám prach, vytírám nebo peru. A světe div se, baví mě to. Přiznávám, že peru s radostí od doby, co mi manžel koupil sušičku. Doporučuji jí každé ženě!


2. ČTĚTE KNIHY

Miluji čtení knih. Miluji se ponořit do řádků a žít příběh společně s hlavními hrdiny. Ideální kombinace je kniha, plápolající svíčka a horká čokoláda. Tady moje knižní tipy :

Tereza Salte – KARAMELOVÁ DŽUNGLE : Tereza v knize vypráví o svých začátcích v podnikání s Elite Bloggers, o cestování po Americe, Asii, Skotsku nebo Norsku, o své šikaně na základní škole, o těhotenství se synem Williamem nebo o sebevraždě své maminky. Tahle kapitola mě upřímně nejvíce zasáhla a měla jsem potřebu jít Terezu obejmout. Víc o obsahu knihy psát nebudu, abyste měli co dále číst.

Karin Krajčo Babinská – HVĚZDY NA CESTĚ : Kniha je o Igorovi, který je herec a o jeho dceři Vandě, která je oblíbená moderátorka a spisovatelka. Jejich vztahy jsou velmi chladné. Vše se změní po smrti Igorovi matky, kdy se Vanda a Igor setkávají na Krétě a zažívají různá dobrodružství. Během knihy se odkrývají rodinná tajemství, která poznamenala jejich životy. Jak Igor, tak i Vanda se na Krétě seznámí s někým, kdo jim změní život. Určitě doporučuji si knihu koupit.

Lucie Hříšná – MŮJ TAJNÝ ŽIVOT : Lucie popisuje život luxusní společnice. Zavede nás za zavřené dveře hotelových pokojů nebo na krásné dovolené. Lucie píše i o úskalích její brigády. Že i za dokonalým šperkem je několik pádů na dno. Kniha je plná erotických historek. Někdo si může z knihy vzít i rady, co ve svém sexuálním životě změnit. Kniha je čtivá a pokud budete chtít, Lucie píše i blog. Najdete tam i tipy na prádlo nebo erotické hračky.3. VAŘTE NEBO PEČTE

Máte dlouhou chvíli? Co si jí zkrátit v kuchyni? Máte v šuplíku několik receptů, co jste chtěli vyzkoušet? Teď je ta chvíle. Vezměte si zástěru a připravte manželovi nějakou dobrotu.

Máme teď plno jablek jak od mých rodičů, tak od Hejnalů z Ouběnic, takže nás čeká jablečné období. Manžel, dcerky i já milujeme jablečný štrúdl, takže i během týdne provoní náš byt.


4. DEJTE DOHROMADY RODINNÉ FOTKY

Babička milovala fotoalba a já milovala si jimi listovat. Co takhle dát dohromady rodinné fotografie a udělat si fotoalbum? Zpátky se vrátit na dovolené, Vánoce nebo narozeniny? Dejte si skleničku bílého vína a pusťte se do toho. Já mám v plánu vyplnit naší kroniku, kterou pak chceme jednou ukazovat vnoučatům a vzpomínat na důležité milníky naší rodiny.


5. KOUKEJTE NA SERIÁLY NEBO FILMY

Konečně můžeme pomoci tím, že budeme sedět na gauči a koukat na televizi. To je super ne? Máte nějaký seriál, co jste chtěli vidět, ale nebyl čas? Moje seriálové tipy :

DVA A PŮL CHLAPA : Charlie, Alan, Walden, Jack, Berta nebo Rose. Kdo by tuhle partu neznal. Skvělý seriál plný vtipu, životních rad, sexu a dokonalých hlášek Berty. Koukat můžete na Nova 2.

SEX VE MĚSTĚ : Carrie, Samantha, Miranda, Charlotta a Pan Božský. Seriál o vztazích, sexu a přátelství čtyř žen v produktivním věku. Kdo nikdy neviděl ani jeden díl, napravte to.

LOVCI ZLOČINCŮ : Finch, Reese, Root, Shaw a Samaritán. Seriál pro milovníky informačních technologií. Manžel ho miluje a musím se přiznat, že já mu přišla taky na chuť.

SUPER DRBNA : Blair, Serena, Chuck, Nate a Dan. Seriál jsem milovala v teen době. Takhle partička nás zatáhne do New Yorské smetánky. Milovala jsem Blair a Chucka. Patří mezi moje top seriálové páry.

PŘÁTELÉ : Rachel, Phoebe, Monica, Joey, Ross a Chandler. No, tak tohle je klasika a moje must have, co musí vidět každý člověk za svůj život. Miluji jejich hlášky a jejich merch mi vždy udělá radost. Doma mám povlečení, trička, mikiny nebo knihu. Přátelé a Dva a půl chlapa mohu sledovat dennodenně.

Tipů na seriály by bylo kvanta. Kouknout můžete i na Slunečnou, Ulici, Most!, Labyrint, Případy 1. oddělení nebo si dejte reality show. Teď frčí Svatba na první pohled, MasterChef nebo Výměna manželek. A z filmů doporučuji Ženy v běhu, Přes prsty, Všechno nebo nic nebo After : Polibek.


6. HRAJTE SPOLEČENSKÉ HRY

Už vás nebaví televize, knihy a uklízení? Co oprášit ze skříní společenské hry? My doma máme rádi hru KAMIONEM PO EVROPĚ. Princip hry spočívá v tom, že se snažíte přepravit co nejvíce kamionů s nákladem za co nejvyšší sumu. Machr v téhle hře je manžel. Čím to asi bude? Že by za to mohlo jeho vystudování dispečera dopravy? Hra nám zabere většinou tak dvě hodiny. Pro dva hráče je dobrá i mini verze KAMIONEM PO ČESKU A SLOVENSKU.7. POSLOUCHEJTE PODCASTY

Když mám čas, moc ráda si do uší pouštím podcasty. Jsou různé hlasy, co mě dokonce dokáží uklidnit.

Z podcastů doporučuji :

Tereza Salte – V OBLACÍCH

Tereza Salte a Karel Kovář – LINKA

TOP 09 – TOPCAST


8. REKONSTRUKCE DOMOVA

Musel manžel zůstat doma? Co ho zkusit poprosit, aby vám pomohl s renovací domova? Vymalovat obývák, přivrtat poličku nebo třeba předělat ložnici? Třeba se mu tentokrát bude chtít a váš domov bude opět podle vašich hygge představ.


9. OBJEDNEJTE SI NĚCO DOBRÉHO

Restaurace a kavárny musely omezit svůj provoz na minimum nebo úplně zavřít. Je ale několik podniků, které se snaží i v této nelehké fungovat aspoň formou rozvozů nebo výdeje z okýnek. Je nějaký podnik, který máte rádi a chtěli byste ho podpořit? Určitě si od nich něco objednejte. Uděláte jim radost, podpoříte je a vy si pochutnáte. V Bechyni stále funguje rozvoz pizzy, výdej z okýnka jídelny Na růžku nebo vietnamská restaurace Bamboo. A když tohle neklapne MC Donald a KFC tu je zatím stále.


10. SEX

Máte po ruce manžela nebo manželku? Co takhle si splnit manželské povinnosti? Nebo pokud není kamarád s výhodami covid pozitivní, tak ho pozvěte na večerní pokec. Nezapomeňte ale na 3R – ruce, rouška, rozestup ...

No, je toho požehnaně. Určitě každý má své tipy, jak si zpříjemnit dny doma. Tohle jsou ty moje.

Držte se. Společně to zvládneme. Přeji si, abychom tu mrchu kovidovou brzy porazili a mohli zase žít, jako před tím. Cestovat, dávat si kávu v oblíbené kavárně a bezpečně posílat dcerky na hřiště bez toho, aby domů přinesly koronavirus.

Mějte hezký zbytek dne a zase někdy tady na blogu.
0 Komentáře