TRAVEL | ZÁBAVNÝ RODINNÝ PARK FÁBULA

Díky Panu Božskému jsem nepoznala jen Štěpánku, ale i Martínka. Syna jeho exmanželky z předchozího vztahu. Martínek žije se svým tatínkem Pepou, jeho snoubenkou Šárkou a dvouletým bráškou Davídkem v Kaplici. Díky tomu, že se snažíme, aby byl Martínek v co největším kontaktu se svou sestřičkou, tak jsem mohla poznat i jeho tátu a Šárku. Hned napoprvé jsme si lidsky sedli, takže nebylo překvapením, že jsme se dohodli trávit sem tam nějaký čas společně. Proto jsme na včerejší den naplánovali rodinný výlet do zábavního parku Fábula v Kamenici nad Lipou. Jediný kdo s námi nejel byl dvouletý Davídek, pro kterého by bylo toto tropické počasí neúnosné a tak raději zůstal se svou babičkou. 
V sobotu jsem holkám ráno připravila svačinu, pití, batůžky a mohli jsme něco málo po desáté hodině vyrazit z Bechyně směr Kamenice nad Lipou. Cesta celkem utíkala, tak po půl dvanácté jsme byli na místě. Hned na úvod nás překvapilo, že parkování před zábavním parkem je zadarmo. Po deseti minutách přijeli i Martínek, Pepa a Šárka a mohli jsme společně zahájit program. 

U vstupu nás přivítala princezna a vybrala od nás vstupné. Za dva dospělé a dvě děti jsme na místě zaplatili 560,- Kč. Po zaplacení se nás zeptala jestli nechceme pro děti i herní kartu za 20,- Kč kde v průběhu budou děti luštit záhady a na konci podle počtu bodů si budou moct vybrat výhru. Rozhodli jsme se hned, že karty bereme, aby byla větší zábava. 
Protože byl čas oběda, naše první kroky vedli do místního Hostince u Loupežníka, kde jsme si dali oběd. Maminky s dětmi si daly kuřecí řízek s bramborem, tatínek Pepa špagety a Pan Božský marinovaná pečená žebra. Cena jídla se odvíjela od váhy porce, jen kuřecí řízek a marinovaná pečená žebra měli jednotnou cenu. My ve čtyřech jsme platili okolo 500,- KČ. Hostinská nás svým mluvením rozesmála během pár sekund. Největší obdiv má ale čert, který Panu Božskému donesl žebra rovnou chůzi po stole. Martínek po pohledu na čerta mírně znejistěl, holky z něho měly švandu. Plná břicha nám dopřála pokračovat dál.

Když jsme přišli na nádvoří, vodnice se nás zeptala jestli nechceme půjčit kostýmy. Holky nadšeně souhlasily. Cena za půjčení jednoho kostýmu byla 70,- Kč. To by nebyl Pan Božský, aby si kostým také nezapůjčil. Takže před námi stála jedna princezna, jedna baletka a kouzelník Vigo z Arabely. Pohled na Pana Božského budu mít dlouho v paměti. Ze sklepení vyšla krásná princezna, která nám řekla, že se v něm ukrývá poklad. Tam se ukrývala čarodějnice a čert. Prošli jsme po mostě, kde je prý vodník, co rád stahuje lidi do vody, ve skříních jsme museli najít cestu do další části podzemí. Další částí byla mučící místnost s kovovými řetězy, křeslo s hroty nebo o kousek dál pytle, kde si děti užívali boxování. Cestou jsme plnili hádanky a na závěr jsme se dostali do pekla, kde se čert zeptal na to, co nám v tajence vyšlo. Nebudu říkat co, abyste pokud se tam zajedete podívat hádali poctivě. 

Když jsme vyšli ze sklepení, šli jsme se podívat dovnitř domu. Tam byla výstava Igráčka, panenek nebo i výstava zaměřená na rekordy, kterými je proslulý nedaleký Pelhřimov. Najdete zde i výtvarné dílničky, kde si můžete za peníze pomalovat tričko, vyrobit svíčku atd. V té samé dílničce je i prodejna suvenýrů, kde jsme si koupili za 15,- KČ magnetku a za 20,- KČ holkám prstýnek, který pochopitelně Klárka ztratila během chvíle. Dále jsme si mohli zabalancovat s koulemi jako soutěžící známé soutěže Bludiště na České televizi, zahrát velké ''Fábulo, nezlob se'' nebo třeba vyzkoušet obří šachy. U balancovníku byla velká skládačka spojená s jmény návštěvníků, takže jsme přidali i ty své. Podpisy jsme si se Šárkou zkusily napsat už ty, co nás dvě čekají. Čas utíkal a nás čekala vodnická pohádka. Ta byla o škole s vodníkem a pulcem. Byla skvělá a všichni se moc bavili. Na závěr se děti vyfotili s Jóžinem z Bažin a zařadili se do soutěže, proto prosím o lajk k naší fotografii - děkujeme.
Po divadle jsme se přesunuli k venkovnímu bludišti, kde jsme hádali díky pohádkovým otázkám jedno nezvířátko. Opět nebudu prozrazovat, co nám vyšlo. Pak jsme si prošli ještě výstavu panenek, kde byla poslední hádanka. I ta se nám povedla zjistit. Byli jsme dobrý tým. Na závěr výletu jsme prošli ještě menší zoo a děti s tatínkem Pepou se vyblbli na hřišti. 

Výlet se nám všem moc líbil a víme, že nebyl poslední. 

Na závěr recenze : Zábavný rodinný park Fábula můžeme doporučit, jen si připravte více peněz pokud si to chcete co nejvíce užít ! My tam nechali 560 ,- Kč za vstupné , 40 ,- Kč za herní karty,  210 ,- Kč za půjčení kostýmů , 500 ,- Kč za oběd pro 4 člennou rodinu , 55,- Kč za suvenýry to se = +- 1 360 ,- Kč ( nejsem si jistá cenou oběda ). Byla možnost i za 300,- Kč úniková hra ze žaláře, ale tu jsme odmítli. Rozhodně ale peněz nelitujeme, jelikož vše bylo skvělé a i lidé v parku byli moc milí a vtipní. 

0 Komentáře