TRAVEL | UBYTOVÁNÍ PŘES AIRBNB

Dneska jsem přes své Instastories odpovídala na otázky týkající se cestování a jedna z otázek byla o ubytování. Když jsme na cestách, tak si nocleh zařizujeme přes aplikaci AIRBNB. Hodně vás to zaujalo, ale nevíte jak na to a neznáte klady a zápory tohoto typu ubytování. Proto jsem se rozhodla pro krátký článek o ubytování přes Airbnb. Snad se mi povede vám to srozumitelně vysvětlit, abyste to pochopili.
Předem chci upozornit, že tento článek není sponzorovaný a vše co vám napíši je má osobní zkušenost.
Airbnb je stránka, která vám umožní sehnat ubytování, kdekoliv budou hostitelé nabízet své byty, pokoje nebo domy. Hostitelé i vy jste ověření, aby nedocházelo k okrádání vás i hostitele. Na webu nebo aplikaci si najdete vhodné ubytování, napíšete hostiteli vaše požadavky a přání. Hostitelé se snaží co nejrychleji komunikovat, aby vám ubytování mohli co nejdříve potvrdit a být nápomocní. Pokud má hostitel volný objekt a vy se rozhodnete využít jeho služeb, pošlete mu na účet peníze za ubytování. Kdyby se nedej Bože stalo, že vás hostitel vypeče tak to řeší tým Airbnb. Kdyby jste náhodou onemocněli nebo z nějakého důvodu nemohli ubytování využít je jen na hostiteli, zda je ochotný vám peníze vrátit za storno poplatek, v druhém případě bohužel peníze propadnou. Kdo je hostitel? Hostitel je člověk, co vám nabízí svůj byt, dům, pokoj - záleží co si vyberete. Ten se postará o to, aby bylo ubytování uklizené, postele povlečené, základně vybavená kuchyně a koupelna. Během vašeho pobytu je vám hostitel k dispozici buď přes telefon nebo osobně. Je možné, že ovšem hostitele neuvidíte a ten vám nechá klíče ve schránce s kódem nebo ho zastoupí třeba maminka a vše v místě ubytování ukáže. Často se ptáte zda hostitel bude s vámi též bydlet. Ano, to se může stát pokud si vyberete soukromý pokoj v bytě. Je to jako mít byt 3+1 z toho jeden pokoj obýváte vy, druhý hostitel a společně se potkáte v kuchyni či obýváku. My si proto vybíráme k ubytování celý byt nebo dům, abychom měli soukromí a holky nerušily hostitele. V těchto případech hostitel prostor neobývá, jen tam chodí po vás uklízet po odevzdání klíčů a čeká na další hosty. Něco jakoby Kristýna měla byt jak ve Vršovicích tak v Nuslích, jen v Nuslích má svůj byt a ve Vršovicích ho půjčuje k ubytování. Vyčerpávající popis, co je Airbnb? To ještě Horste není všechno, tato stránka není jen k ubytování, ale i pro zážitky, ale o tom zase jindy, až budeme mít další zkušenosti.
K Airbnb jsem se dostala díky Panu Božskému, když jsme v prosinci 2016 měli na první svátek vánoční čas sami pro sebe a vyrazili do Karlových Varů, kde Pan Božský objednal soukromý pokoj v ubytovacím komplexu. Předtím jsem nikdy o tomto způsobu ubytování nevěděla a vše mě překvapovalo. Další den jsme opět využili Airbnb a to konkrétně v Dánsku. Tentokrát jsme měli zarezervovaný pokoj v domě mladé Dánky. Hostitelka Trine měla ale tu noc směnu a tak nám nechala klíče na předem domluveném místě, takže jsme měli celý dům pro sebe. Rozhodně by nás ale nenapadlo jí šmejdit ve věcech, takže jsme využili jen náš pokoj a koupelnu. Abych byla upřímná, dům Trine je zatím nejkrásnější, kde jsem byla ubytovaná. Další služby Airbnb jsme využili v rumunské Oradei, srbském Bělehradě, řeckých Athénách, polské Osvětimi, slovenském Gerlachově a na závěr do dnešního dne bulharský Burgas, Varnu a Sarafovo. Takže jsme už navštívili celkem deset domovů a rozhodně nejsme na konečném čísle. To by bylo zatím vše.
K návodu jak si najít ubytování jsem použila naše ubytování ve Varně.
Airbnb najdete jak na webových stránkách, tak i v mobilní aplikaci. Tu jsme si vybrala pro návod já.
KROK Č. 1 : V Google play si najdete aplikaci Airbnb a stáhnete si jí do vašeho telefonu.
KROK Č. 2 : Po nainstalování aplikace si vytvoříte profil ( můžete i přes sociální sítě ).
KROK Č. 3 : Aplikace vás požádá o ověření údajů, aby hostitel věděl, zda nejste fake účet.
KROK Č. 4 : Po ověření údajů doporučuji napsat pár řádek o sobě, aby hostitel o vás něco věděl.
KROK Č. 5 : Hurá jste na úvodní straně, tam si zvolíte co od aplikace chcete.
KROK Č. 6 : Do vyhledávače napíšete místo, kde se chcete ubytovat.
KROK Č. 7 : Zvolíte si, zda chcete okamžitou rezervaci, jaký typ ubytování chcete a finanční strop.
KROK Č. 8 : Vyberete si typ budovy ( dům, pokoj, byt ) a počet lůžek.
KROK Č. 9 : Doporučuji si přečíst domácí pravidla hostitele. Třeba o zákazu kouření nebo zvířatech.
KROK Č. 10 : Zjistíte si, jestli nemá vámi zvolený hostel na váš termín obsazeno.

KROK Č. 11 : Jste na vámi zvoleném ubytování. Můžete se podívat na fotky, abyste věděli, co vás čeká.
KROK Č. 12 : Přečtěte si pár řádek o místě, co pro vás napsal hostitel.
KROK Č. 13 : Uvidíte jak má hostitel rozvržené postele, vybavení bytu a mapu, kde se nachází.

KROK Č. 14 : Kousek níže zjistíte, kdy je možnost dojet na místo ubytování a ubytovat se + cenu za noc.
KROK Č. 15 : Pokud už hostitel někoho hostil, můžete si přečíst recenze od ubytovaných.
KROK Č. 16 : Jste rozhodnutí? Je na čase si toto místo objednat a poslat hostiteli zprávu.
Pak už je na hostitelovi, jak rychle vám odpoví. Když vše klapne jak má, hurá balit a těšit se na výlet. 

Na závěr chci poděkovat Trine z Dánska, Adele z Oradei, Anně ze Bělehradu, Brunovi z Osvětimi, Márii z Gerlachova, Kamenovi z Varny, Ivanovi ze Sarafova a dalším za to, že k nám vždy byli přátelští a ubytování u nich bylo v naprostém pořádku. I díky vám jsme si to v daném místě užili. Thank you so much.... !!!

To by bylo vše k tomuto stylu ubytování, pokud i tak máte otázky, pište dolů do komentářů.

Mějte se krásně a užívejte léta...
...vaše Niky ♥


0 Komentáře