BOOK | KAREL KOVÁŘ - OVŠEM

Po recenzích na knihy Sama sobě majákem a Šlehačková oblaka tu mám další youtube hvězdu a to rovnou dvojnásobného videoblogera roku 2016 a 2017 na Czech Blog Awards. O kom je řeč? Ovšem, že o Kovym.
Kovy, vlastním jménem Karel Kovář je podle mého názoru nejkvalitnější youtuber na české scéně. Nepamatuji si video, které se mi od něho nelíbilo. Každé má pečlivě udělané, má hlavu a patu, dovolím si i říci, že jeho obsah má nějaký užitek. Líbilo se mi jedno z posledních videích a to volbách. Měla jsem z toho pocit, že ví o čem mluví, což se o polovině ''youtube star'' říci nedá. 

Proto koupě jeho knihy Ovšem byla pro mě jasná volba. Koupil mi jí v knihkupectví můj partner po menším chirurgickém zákroku, abych se rychleji uzdravila. 

Kniha je provedená v tvrdé vazbě, což se v poslední době vidí málo, obzvlášť u těchto ''spisovatelů''. Líbí se mi na ní i to, že nemá příliš mnoho stran, kdy v polovině usínáte a hecujete se, že jí prostě musíte dočíst. Méně je někdy prostě více. A o patří i u této knihy. Je k věci bez zbytečných omáček okolo. 

Můžeme se dočíst o Karlově rodině, o tom jak pyšný je strýc, o cestování, o jeho začátcích v internetovém světě, o jeho přiznání k lásce - a to chce odvahu, o dětství, o tom jak se rozhodl psát tuto knihu. 
Zkrátka OVŠEM.

Čtení člověku tak utíká, že se vám může stát, stejně jako mě, že za nějaké dvě hodinky máte knihu přečtenou. A teď se nabízí otázka ''Je to dobře?'' Sama nevím. Kniha je klasická oddychovka a je napsaná lehkou formou, bez zbytečných kudrlinek. Jediné, co mě mrzí je to, že jsem se nedostala na Karlovu autogramiádu.

Knize bych dala 70 % ze 100 %.. nelituji pročteného času.

A co čtu teď ? 
V mezi čase knihu Karin Krajčo Babinské - Kecy, kecy, kecičky. Recenzi určitě na blogu časem naleznete.

0 Komentáře