LIFE | MŮJ ROK 2017

Moji milí čtenáři, je to jako včera, když jsem psala první článek na novou doménu. Psal se leden 2017 a já vás vítala do tohoto roku. Čas ale kvapí, a proto mi dovolte udělat takový můj osobní souhrn celého roku. 
Vítejte u přehledu toho nejzásadnějšího, co se událo v roce 2017.
V lednu jsem se stala zaměstnankyní mateřské školky. Práce mě bavila a hlavně mi sedl i přátelský kolektiv. Bohužel kvůli dlouhodobé Klárčině nemoci jsem musela na konci února rozvázat pracovní poměr. Do dneška mě to mrzí, ale přednější je pro mě blaho mé dcery. Takže jsem se stala Ženou v domácnosti. Mnozí se mě ptali, zda to nevadí Panu Božskému. Nikoliv ! Naopak. Neskutečně mě podpořil, že on bude živitelem rodiny a já se budu o ní starat zevnitř. Tento měsíc jsme i s Panem Božským oslavili půl rok vztahu a navštívili Jihočeské divadlo s hrou Perfect Days, kde hrál i známý český herec Ondřej Veselý ( Jaroslav Franc ve Vyprávěj ). 

V únoru jsme pokračovali kolotoč nemocí, buď dcerky nebo já s Jakubem. Když jsme se z toho dostali vyrazili jsme třeba do Prahy a já s mamkou do kina na Padesát odstínů temnoty. Díky uzdravení jsme vzali Jean Pierra na výlety. Dovezl nás třeba do německého Pasova, rakouského Salzburgu, na zámek Orlík a do nešťastné Francie. Oslavili jsme společně také prvního Valentýna, narozeniny mého tatínka a Štěpánka sfoukla čtvrtou svíčku. 

V březnu začalo více svítit sluníčko a nemoci se rozhodli na chvíli odejít. Proto jsme začali více cestovat. Vlakem jsme s holkami, Panem Božským a mým bráškou navštívili Ústí nad Labem, ZOO v Děčíně a Petřínskou rozhlednu. Už, už to vypadalo nadějně a ke konci března se opět vyskytly teploty. Paní doktorka nám doporučila návštěvu hor, alespoň na chvíli. Takže jsme vyrazili na Modravu, která byla nádherná. Když byly holky pryč, vzal mě Pan Božský do letadla a ne ledajakého. Poobědvali jsme v Air restaurant Petrovice u hranic s Německem a hned na to vylezli na Tisské stěny. Svou oslavu si užili má maminka a Pan Božský. 

V dubnu bylo počasí o dost lepší a tak jsem mohla na zahradě u našich oslavit své narozeniny. Na nich se sešli všichni, které miluji a ve svém životě potřebuji. Dech mi vyrazil Pan Božský s největší květinou co jsem kdy dostala. Byla to nejhezčí oslava narozenin co jsem kdy měla. Hned druhý den mě vzal na Petřínskou rozhlednu a do Ikei na masové kuličky ( smích ). Ten samý měsíc dorazil i Martínek ( pozn. Štěpánky bráška, který žije u otce ) a vydali jsme se hledat AP po Bechyni. Při hledání si děti užili moc legrace a nevím koho hra nakonec více bavila, jestli děti nebo tatínka. A pozor. Dočkala jsem se i obrovské pocty, když mi u večeře Martínek řekl, že dělám nejlepší palačinky co kdy jedl. A to si piště, že tohodle si moc vážím. Duben byl napěchovaný výlety. Podívali jsme se do rakouského Haidenreichteinu a Litschau. Poprvé jsem jela i Pendolinem a to rovnou do Ostravy a viděla jsem i poprvé Polsko ( Český Těšín ). Do rodiny se narodila rakvička ( Mercedes Benz ). 

V květnu má milovaná Klárka oslavila čtvrté narozeniny, které si bohužel moc neužila kvůli další nemoci. Do dneška mě mrzí, že vlastně pořádnou oslavu narozenin neměla, proto ty páté mám v plánu něco většího, aby ty čtvrté dodatečně oslavila jak se patří. Dokonce si i díky leteckému dni v Čáslavi uhnala strach ze stíhaček. Ale už je to lepší ! V Čáslavi jsme si to užili a já měla tu čest poznat svou nejčastější čtenářku. Kdo by to byl řekl, že mezi vojskem najdu i Tebe. Po Čáslavi jsme se podívali do Kutné Hory a poprvé se holky vykoupaly v bazénu. Ke konci měsíce jsme i navštívili Písek a známou Sladovnu s mraveništěm a Cipískoviště. 

V červnu už se dalo koupat, tak holky dováděly v bazénu a my s mamkou trénovaly na další Zářečskou pouť. Tu jsme si užily jako duhové víly. Pan Božský si udělal v práci delší volno. Takže nás čekala dovolená. Tentokrát jsme jeli do slovenských Košic, kde má Pan Božský babičku a strýce s rodinou. Když už jsme byli v Košicích, tak jsme zajeli i do Užhorodu na Ukrajině a do Oradei v Rumunsku, kde jsem poprvé zažila jiné časové pásmo. Cestou domů jsme projeli Budapešť a Štúrovo. Dovolená na Slovensku nás sblížila ještě více a my se s Panem Božským vraceli jak po líbánkách. 

V červenci holky měly prázdniny a byly i na týden u našich ex poloviček. Takže s Panem Božským jsme procestovali Vídeň, Konopiště, navštívili i výstavu The Body exhibition na výstavišti v Holešovicích, Průhonický zámek, Lednicko-Valtický areál, Brno, Lety, památník Vojnu u Příbrami a Český Krumlov. Užívali si každičký moment ve dvou. A zároveň udělali krok v našem vztahu - začali spolu bydlet ! Takže jsme stěhovali a dávali dohromady jednu domácnost.  

V srpnu si holky užívaly ve Fun Parku Panda v Českých Budějovicích. Oslavili se máminy narozeniny stylem ''garden'' party. Takže se sešla část rodiny, kdy si holky zamilovaly mého strýce Romana, upřímně. Uměl to s nimi dokonale. Založila jsem si i facebookovou stránku Svět podle Niky, kde jsem nadále aktivní. Klárčin svátek jsme oslavili v jihlavské ZOO, kde si i odnesla domů plyšovou sovičku. Neplánovaně tam přijeli i moji rodiče s bráškou. Začali jsme i často navštěvovat Kemp Cihelna za Bechyní, kde jsme se spřátelili s vedením. A pozor ! Povedla se mi i první svíčková v životě ( smích ). Co se týče cestování viděli jsme vilu Edvarda Beneše v Sezimově Ústí, zemědělské muzeum v Netěchovicích, Ještěd, německou Žitavu, polskou Bogatynii a Benátky nad Jizerou. Navštívil nás i Martínek, kterému jsem opět udělala ony výborné palačinky. S Panem Božským jsme spolu rok !!!

V září šly holky do druh školkové třídy. Z bělásků byly rázem modrásci. Třídní učitelky jim zůstaly stejné, jen třídu mají jinou. Co se týče zdraví, prodělala jsem zánět dělohy a doufám, že delší dobu se konat nebude. Cestovali jsme na zámek Dobříš, do Prahy, Vranovskou přehradu, Jaroměřice nad Rokytnou, Svatou horu u Příbrami, Příbram. Čekala nás i nejdelší cestovatelská štace. Jeli jsme do Řecka. Během cesty jsme navštívili Bělehrad, Skopji, Balaton a Messolongi, kde se holky poprvé vykoupaly v moři. Tento měsíc mi i Pan Božský koupil nový telefon - Samsung Galaxy S6 edge, který si nemohu vynachválit. Byli jsme i s děvčaty v divadle na představení - Kyklop v bechyňském kulturním domě. Bráška Pavlík oslavil 15-té narozeniny.

V říjnu jsme se sešla s mojí Ivankou v Táboře. S holkami jsme vyráběly i podzimníčka do školky a užívaly si spadaného listí. Pan Božský byl hodně v práci. Povedlo se mi i dostat do časopisu Joy, byla paráda své jméno číst v časopise. Když byly holky pryč, tak jsme šli s Panem Božským na maďarské menu do Vily Elektry, kterou má rád i herec Lukáš Hejlík. Co se týče cestování jeli jsme do Orlího hnízda v Berchtesgardenu, navštívili jezero Königssee a Linz. 

V listopadu začaly být holky zase na střídačku nemocné, ale naštěstí to vždy do týdne bylo pryč. Já si zamilovala knihu Šlehačková oblaka a dočetla i knihu Sama sobě majákem. Přišel mi i úžasný diář z Terapie domova. Holky se připravovaly na vánoční focení ve školce a já začala pomalu nakupovat vánoční dárky. U očního lékaře mi sdělili, že budu nosit brýle a na zubní chirurgii mi vytrhli zub. Cestovatelskou mapu tento měsíc zaplnili místa jako Kudowa Zdrój, Osvětim, Březinka, Krakov, Gerlachov a Poprad.  

V prosinci nás navštívili čerti s Mikulášem a andělem. Začal poletovat sníh, z čeho měli holky obrovskou radost. Navštívila jsem díky Panu Božskému autogramiádu Terezy Salte. Krom Pana Božského jsme si doma vystřídaly s holkami kompletně střevní virózu a já měla balící nemoc. Letos díky nečekané události jsme s dárky rozšouply a já balila snad padesát dárků. Ještě, že jsou Vánoce jednou v roce. Šli jsme i na vánoční besídku do školky, která se jim moc povedla. Jen je škoda, že dvoumetrový pánové si rádi stoupají dopředu a tak většina rodičů nic neviděla. Bráška měl i jarmark, kde jsme nemohli chybět a Klárka si tam hned našla dva deváťáky, o kterých doma stále básní. A už tu byli kouzelné Vánoce, které se moc povedli. Hned po Vánocích šly holky k našim ex polovičkám a my s Panem Božským vyrazili na výlety. Koukli jsme se do Českých Velenic, Chlumu u Třeboně, Prahy, na zámek Moritzburg u Drážďan a v Teplicích koupili nové auto - BMW. 
To by bylo asi vše zajímavé, co se tento rok u nás událo. Uvidíme co přinese ten další.

Z celého srdce vám přeji, aby ten rok 2018 byl co nejkouzelnější. 

Vaše Niky.  0 Komentáře