BOOK | TEREZA SALTE - ŠLEHAČKOVÁ OBLAKA

Dneska jsem si pro vás připravila recenzi knihy Šlehačková oblaka od známé blogerky Terezy Salte alias Tereza In Oslo. Jak se mi líbila se dočtete hned pod fotkou. Příjemné čtení. 

Jako malá holka jsem si občas představovala, že budu bydlet v jiném státě. Má fantazie mě zavedla do bytu s výhledem na Eiffelovu věž v Paříži, do romantického domečku s terasou v Provence nebo na Mumuland, který v rádiích vychvaloval Petr Kotvald. Inu, je mi 23 let a já jsem se stále neposunula jinam, než jen o pár metrů dál ze svého rodného domu. A víte co?! Já jsem v té naší Bechyni šťastná. 

Kdo se ale nebál jít za svým snem a bydlet někde jinde byla právě Tereza. Ta se dostala do nádherného Norska, které jsem si při čtení její knihy zamilovala. 

Tereza ve své knize vypráví o svém manželovi Johnu Erikovi, mamince, gymnastice, zásnubách, práci nebo třeba diplomové práci v Africe. Té v knize věnuje nejdelší část. 

Mě nejvíce zaujala kapitola o mamince, která jí bohužel zemřela. Uvědomila jsem si, jak lidský život je křehký a během sekundy můžeme ztratit milovaného člověka. Při čtení kapitoly jsem měla slzy na krajíčku. Kniha není jen smutná, ale i veselá a romantická. To dokazuje kapitola o zasnoubení Terezy a Johna Erika na pláži v Norsku. Aniž bych viděla nějakou fotku, fantazie hrála svou roli a představovala jsem si, jak to asi vypadalo. 

Co se týče obsahů jednotlivých kapitol, rozhodla jsem se je sem nenapsat, kvůli tomu, že pokud jste knihu nečetli. Byli by jste ochuzeni o překvapení. 

Kniha je velmi čtivá, milá a seznamuje nás blíže s Tereziným životem. Mě osobně překvapil fakt, že Tereza je sestra Barbory Vida Kolářové, známé české Miss a modelky. To jsem vůbec nevěděla, ale je pravdou, že jsem Terezu začala sledovat až díky Šlehačkovým oblakům.

Šlehačková oblaka zaujala i moje dcery, které chtěli knihu číst před spaním a John Erik byl pro ně princem, co má domeček blízko polární záře.

A jak jsem se dostala k této knize? Díky doporučení jejích fanynek.


Děkuji Ti Terez za krásné chvíle při čtení Tvé knihy
 a doufám, že se časem dočkáme jejího sourozence.  

0 Komentáře