DIÁŘ | TERAPIE DOMOVA

Je 12. května 2017 a já se vám rozhodla napsat recenzi na diář roku 2017. To brzy co ?! Já se k tomu nemohla pořád nějak dostat. Však mě znáte. Stále někde na cestách, nebo doma u plotny a rodiny. Inu, jdeme na to. Ráda bych vám představila Diář TERAPIE DOMOVA, který je spíše pro ženy, než pro muže. I když ? Diář vytvořila mladá paní, která si nechá říkat Fí a píše svůj vlastní blog a facebookové stránky, kde se zaměřuje na plánování, domácnost a systém úklidu. Jste zvědavý ? Pokračujeme dále.
Diář byl prodáván ve dvou verzích. Obě byly vyzdobeny kotvičkami ( které podle tetování víte, že miluji ), jen jedna byla ve světle růžové barvě a druhá v šedivé. Mě na první pohled zaujala ta růžová. Líbí se mi i styl zapínání a to bytelným drukem ( patentem ), který zabraňuje ničení listů uvnitř a co si budeme povídat, i po vizuální stránce vypadá výborně. Povrch je vytvořený z umělé kůže a když se budete k diáři chovat slušně, opravdu vydrží krásně upravený i v červenci. Na deskách je i upevněný držák na propisku nebo fix s gumou, kterým můžete psát na laminátové kartičky, které jsou uvnitř diáře.
Když diář otevřete, zjistíte, že je diář vytvořený stylem kroužkové vazby a na levé straně má čtyři kapsy do kterých lze dát třeba nějaká karta a dole je plastové okýnko, které lze použít pro fotografii své rodiny. Na úvodní straně máte klasické dvě pole na vyplnění telefonu a e-mailu. K objednávce byla možnost si nechat napsat na titulní stránku své jméno ve stejném fontu, jakým je napsaná část diáře. Pochopitelně jsem tuto možnost ráda využila. A zde bych měla první negativní věc ! Papír byl díky kroužkové vazbě ihned opotřebovaný, jak šlo o první list, takže se vytrhl. Já to nakonec vyřešila tak, že jsem si od Jakuba půjčila laminovačku a zalaminovala, aby to co nejdéle vydrželo. 
V diáři dále máte několik laminovaných pořadačů a k nim i samolepky ( např. domácnost, rodina, práce nebo program ). Já jako první mám program a v něm diářovou klasiku. Přehled měsíce plus týdenní seznam dní rozdělený na dvě stránky. Na začátku každého měsíce máte takové suma sumárum. Co je v daném měsíci důležité, co je potřeba vyřídit a kdo slaví narozeniny. Vyfotila jsem náhled nevyplněného týdne, aby jste měli představu, jak plánování vypadá. Dále se v diáři nachází část rodina, kde si můžete zapsat údaje o své rodině, dětech a telefonní čísla na lékaře, kadeřnici, školku nebo kontakty na policii, záchranku a hasiče. Papír s vyplněním kontaktů na instalatéry nebo STK mám rozdělené do domácnosti. Pak mám ve financích záznamy o platbách nebo věcí, které jsem si objednala z internetu. Co bych zmínila jako pozitivum je, že diář je vážně přehledný. 
Jako součást mi paní autorka přibalila sadu nálepek, kterými si můžete zvýraznit lékaře, oslavy nebo větší úklid. Teď přejdu k výše zmíněným laminátovým kartám, na kterých jsou napsané denní a večerní rutiny, denní plány na úklid, seznam zmražených potravin nebo plánování jídelníčku. Ano, musím uznat, že až tak horlivě neplánuji. Proto tyto kartičky jsou jako doplněk, kdybych náhodou je jednou využila. Ono se mnou ani plánovat tolik nelze. Několikrát jsem si naplánovala žehlení a najednou jsem se ocitla s Jakubem v autě na cestě do Rakouska, takže plány byly ten tam. A uvnitř je i na zip uzavíratelná kapsa, do které lze umístit třeba účtenku z obchodu.
Když to tak shrnu. Diář se mi moc líbí a dovolila bych si tvrdit, že je nejlepší za celou mou diářovou éru. Nejsem si jistá, zda bude ještě k sehnání, ale kdo hledá, třeba najde. Cena už by mohla býti mírnější, protože co vám budu lhát. Byl to nejdražší diář, který jsem si kdy koupila, ale jeho koupi nelituji. Beru to jako investici. Vzpomínkovou investici. Ráda se totiž časem probírám diáři a připomínám si, co jsem kdy dělala. Ráda mám diář z doby, kdy jsem byla těhotná a psala si, kdy mám ultrazvuk nebo monitor. 
Děkuji autorce diáře za skvělý nápad, a už se těším s čím v půli října nebo začátkem listopadu přijde. Myslím si, že letos opět budu investovat. Kdo ví, co bude zajímavého na plánování v roce 2018. Jen bych prosila, aby byla lepší doručovací doba a více komunikace s objednávajícími, ale nebudu zbytečně rýpat. Diář došel, to je hlavní ! Zde je odkaz na e-shop. 

Aby jste se mohli podívat na více stránek, doporučím video, které Fi vytvořila pro představu.

Na úplný závěr bych chtěla dodat, že tento článek není nikterak sponzorovaný. Diář jsem si v listopadu zakoupila z vlastních úspor. Proto ani recenze nebyla nějak ovlivněna. 

0 Komentáře