TRAVEL | OSTRAVA !!! & ČESKÝ TĚŠÍN

Slibovaný druhý článek tu je. A kvůli tomu to výletu, já zhýčkaná vstáváním v osm ráno jsem měla budíček ve 3:45 !!! Ano, nepřepsala jsem se. Jakub mě dokázal vzbudit ve čtyři ráno. A jak tento výlet probíhal ? Tentokrát nám auto zůstalo stát na parkovišti v Táboře a zbytek jsme jeli vlakem. Já, Jakub, holky a bráška.
Vlak nám jel okolo 5:00 hodiny, respektive rychlík směr Tábor - Praha. V Praze jsme přestupovali na vlak, který na tabuli ukazoval jako konečnou stanici Košice. Až po sednutí do vlaku mi došlo, že pojedeme pendolinem. Blik cvak dobré ráno, Nikolko, to je pendolino. Maloměšťačku překvapila voda a denní tisk v cenně jízdenky. Pendolino se rozjelo a asi tak někde u Pardubic jsme si zašli na snídani do vagonu, který byl na druhém konci. K snídani si Jakub dal tortilu a čokoládu. Já si libovala v palačince a latté. Cesta trvala nějaké tři hodinky. Kam jedeme mi došlo až ve chvíli, kdy Jakub zavolal své sestře, která bydlí v Ostravě, zda by nechtěla přijít na vlakové nádraží. Když jsme dorazili, vzala si Štěpánku na procházku a my vyrazili na procházku po Ostravě. A první poznatek. Média lžou. Ostrava není tak škaredá, jak to říká Borhyová ve zprávách. Naopak mě mile překvapila. Celou dobu jsem hledala ty komíny, které jsou v prvních záběrech v reportážích a ony nikde ?! Naopak příjemné prostředí. Prošli jsme se na Novou radnici a výtahem vyjeli nahoru, abychom měli Ostravu jak na dlani. Jakub mi ukazoval kde co v Ostravě je. Pak jsme si dali oběd na náměstí v obchodním domě. A poprvé jsem byla kvalitou jídla nespokojená. I tak jsem jídlo snědla, ovšem vím, že podruhé tam nepůjdu. 

Po procházce v Ostravě jsme se vlakem dostali do Českého Těšína, který jsme prošli do polské části. Takže už mohu říci, že jsem navštívila všechny sousední státy České republiky. Procházka byla fajn, ale počasí se rozhodlo, že se s námi nebude kamarádit a tak poprchávalo. Celkem mě fascinovalo, že je jedno město rozděleno do dvou částí. Protože jsme se museli podřídit vlakovým spojům tak jsme během hodiny měli jet zpátky do Ostravy, aby nám neujelo pendolino. Povedlo se nám stihnout jiný vlak, který nás odvezl až do Prahy, kde jsme museli půl hodiny počkat na hlavním nádraží. Čekání nám zpestřoval mladý muž, který hrál na piano. Domů jsme se dostali kolem desáté večer, unavení, ale plní zážitků z výletu. 
A brzy se můžete těšit na další várku z výletu. Protože se opět chystáme do ciziny. Kam? Nápověda : Město začíná na S v českém názvu na Š a je ve státě, který je často navštěvován a i já jsem v tom státě už byla...

0 Komentáře