TRAVEL | HEIDENREICHSTEIN & LITSCHAU

Ahoj moji milí čtenáři, omlouvám se, že v tomto měsíci byl jen jeden článek. Ale asi jste si u mě zvykli, že nevydržím na jednom místě a tak i Duben byl ve znamení cestování a mám tu pro vás dva články. Obě cesty byly spojené se zahraničím. Proto se nenecháme zdržovat dlouhými úvody a jdeme na první z nich.
V první polovině dubna jsme měli cestu do Jindřichova Hradce, kam jsme si jeli prohlédnout možné nové auto, které se nám ovšem absolutně nelíbilo ( spíše mě ). Při té příležitosti Jakub vymyslel výlet do Rakouska, jelikož Jindřichův Hradec je do Rakouska co by kamenem dohodil. První cesta nás vedla do Heidenreichsteinu, kterým Jakub projíždí, když dělá svou další práci. Výraznou dominantou města je hrad, který by se hodil do rakouského Harryho Pottera. Ovšem je nevídané, že tento hrad není na nějaké vysoké skále jako například ten v Salzburgu, nýbrž je jen trochu vyvýšen. Bohužel v dnešní době je většina památek v osobním vlastnictví, takže nelze vidět vše. I tak se nám procházka líbila a parkování bylo hned před hradem. Po cestě jsme navštívili ještě nedaleké letadlo, které bylo na stejné úrovni jako to v Petrovicích, ale v době naší návštěvy bylo zavřeno.
Další zastávkou byl národní park ve  Schrems, kde ale brzy zavírali, takže jsme se s Jakubem dohodli, že bude lepší sem někdy jet od rána a procházku si užít a nechvátat zbytečně, abychom stihli se vrátit do zavírací doby. I prohlídka nestála malý peníz, takže rozum velel jet dál. Protože Jakub ví, že jsem chtěla zažít ty klasické rakouské nákupy, tak mě vzal do obchodního domu Hofer, který navštěvuje Jakubova maminka a vozí nám odtud dobré jogurty a salámy. My vsadili zkusit marinované maso ( které jsme si udělali druhý den k obědu a bylo dokonalé ). V Hoferu jsme nakoupili a navštívili i rakouskou Billu, která nabízela zeleninu a ovoce, které jsem v Česku x let neviděla. Ty božské rajčata, okurky, papriky a to maso. Bože, to bylo maso ! No, asi ukončíme ódu na rakouské supermarkety. Po nakoupení ( kde jsme nechali asi dva tisíce ) jsme jeli autem jen projet nedaleké Litschau, které stejně jako Heidenreichsten má dominantu hrad, který stojí za navštívení. Nic jiného bych řekla nic Litschau nenabízí. 

0 Komentáře