TRAVEL | ÚSTÍ NAD LABEM & ZOO DĚČÍN & PRAHA

Předpověď počasí hlásila, že minulou sobotu má být slunečné počasí, a proto se Jakub rozhodl pro nás připravit výlet. A aby nás bylo více, tak jel s námi i můj brácha, kterého jsme si vzali den předtím, abychom mohli co nejdříve vyrazit. 

Autem jsme vyrazili do Tábora. Zastavil na vlakovém nádraží. Ihned Jakub hledal ideální parkoviště, abychom nemuseli celý den platit a já mezitím nakoupila svačinu. Pak jsme šli k vlaku Tábor-Praha, který zrovna přijížděl. Našli jsme si volné kupé a natěšení jsme čekali, co si pro nás Jakub připravil. Jenže, Jakubovi se plán zcela změnil. Původně jsme měli jet do německých Drážďan, ale nakonec vymyslel jiný výlet. Co v Praze zastavil vlak, měli jsme vážně snad minutu na přestup na úplně jiném nástupišti. Naštěstí jsme to stihli a tak nás čekala hodina a půl do Ústí nad Labem. Po cestě vlakem jsme prošli nádražní halou a vydali se směr Lanová dráha Větruše, která je dominantou města Ústí nad Labem. Byl to neskutečný zážitek. Připadala jsem si, že letím. Vystoupili jsme na krásném zámečku, kde vařil i známý a uznávaný kuchař Zdeněk Pohlreich s místními kuchařskými učni. Také jeho fotka nechyběla na pomyslné zdi slávy, kterou se zámeček chlubil. Pak jsme se přesunuli k zrcadlovému bludišti a labyrintu, kde si to holky opravdu užily. Do oka nám padlo i ústecké ZOO, ale Jakub měl jiné plány. 
Opět nás čekalo cestování vlakem. Vlak se zastavil na konečné stanici v Děčíně, kde jsme navštívili součást Děčínské ZOO - Rajské ostrovy. Tam byly k vidění různé rybičky, pavouci, krajta, opice nebo želvy. Jakubovi se vrátil zpátky pocit, co zažil na dovolené v Malajsii. Po Rajských ostrovech nás čekala návštěva děčínské zoologické zahrady. A můžu vám říct, to byl krpál vyjít to ke vstupu. Jazyk jsem měla až na kabátě a Jakub ovšem co nejrychleji vytáhnul foťák aby si udělal další sérii snímků ''Nikola červená, udýchaná ale naprosto šťastná''. Po vylezení na Mont Blanc teda k Zoo Děčín jsme se rozhodli nejdříve najíst. Dali jsme si lívance, burgera, klobásu a pití - pochopitelně ne každý vše jmenované. Když už byly plná bříška šlo se do samotné ZOO. Tam na nás čekal medvěd, mravenečník, sovy, vlci, klokani, koně, ptáci, prasata a kozy, které se staly pro holky hlavním zdrojem zábavy. Když jsme prošli ZOO vydali jsme se opět k vlakovému nádraží. Protože jsme byli rychlejší než se předpokládalo, nemuseli jsme v Ústí nad Labem čekat na vlak do Prahy, ale rovnou z Děčína jsme vystoupili v Praze.
Po příjezdu do Prahy nás čekala návštěva Petřínské rozhledny, která pro mě měla být ''záplatou'' za nevyšlou Paříž a musím uznat, že bylo hezké Petřín vidět. Překvapilo mě i jak je vysoká, ale to mě hned Jakub ubezpečil, že slavná Eiffelova věž je daleko větší. Takže budu opět tahat jazyk po šlapání těch schodů. No, co. Pohyb potřebuji. Po Petřínské rozhledně se nám podařilo o pět minut stihnout vlak do Tábora, za což jsme byli rádi. Klárka nám usínala už na petřínské lanovce a rychlejší návrat domů jí přišel vhod. 
Výlet se opravdu povedl a jsem ráda, že si pro nás tohle překvapení Jakub připravil. 
Moc Tě Jakube miluji a za to, co pro nás děláš Ti moc děkuji.
0 Komentáře