TRAVEL | JAK JSME NEDOJELI DO PAŘÍŽE

Ten pocit, když se vám začne plnit životní sen a náhle vám zůstanou jen oči pro pláč. S Jakubem jsme se chystali na romantický víkend v Paříži, jenže osud tomu chtěl jinak.  
Vyjížděli jsme v sobotu 25. února okolo desáté hodiny dopoledne. Prvně jsme zastavili na Svaté Kateřině, kde jsem si koupila oběd. Celou dobu jsem nevěděla kam jedeme, jen, že to bude cizina. Po nějakých sedmi hodinách na německých dálnicích jsem spatřila francouzské hranice a po tváři mě začali téct slzy. On mě bere do Paříže? Po nějaké hodině a půl cestě Francií nám začalo blbnout auto. Respektive to začalo tím, že jsem si pustila rádio a to se několikrát zapnulo a vypnulo. Co to je? No a pak se i zmírnila činnost světel, takže jsme neviděli skoro nic. A do háje! Co to bude?! Stát jsem zůstali 180 km od Paříže v Châlons-en-Champagne
Asi hodinu jsme zkoušeli vše možné, aby se auto rozjelo. Nic. Pak nám zastavil u silnice asi padesátiletý Francouz s manželkou. Jelikož Francouzové upřednostňují jen svůj jazyk a považují ho za světový, anglicky neuměl ani ''ň''. Ale ještě že existují Google překladače. Jakub už nejspíše přišel na příčinu. Rozbitý alternátor. Během pár minut zastavilo druhé francouzské auto a z něj vyšel asi pětatřicetiletý Francouz opět s manželkou, která za tu dobu co jsme s ním konverzovali vykouřila snad deset cigaret. Krkolomně nám vysvětlil, že alternátor je kaput a hned ukazoval cenu nového v eurech. Měli jsme štěstí, že zastavil místní automechanik. Auto jsme odvezli do jeho garáže a dali nabíjet. Byly tak ochotní, že nám našli i místní hotel B&B. Dovezli nás tam, my dva se ubytovali a šli si odpočinout po tak psychicky a fyzicky náročném dni. Usínala jsem s pocitem, že Paříž je v háji a budeme vůbec rádi, že dojedeme zpátky do Čech. A taky že jo.
Vyrazili jsme teda zpátky do Čech. Výhodou bylo, že se ve Francii a Německu nemusí svítit a tak jsme si šetřili baterii. Když jsme přejeli české hranice neskutečně se nám ulevilo. Auto se rozhodlo nám cestu ještě zkomplikovat a tak jsme zůstali stát v Plzni, kam pro nás dojeli moji rodiče s bráchou. Celý výlet byl za námi a upřímně, ještě teď co píšu tyto řádky mě všechno mrzí. A o to více, že Paříž mě minula o 180 km a 900,- kč za alternátor.

A co vám? Stal se nějaký karambol na cestách? 0 Komentáře