TRAVEL | ČESKÝ KRUMLOV & FREISTADT & LINZ

Dneska budeme cestovat časem, konkrétně se podíváme na druhý týden v Září. Kdy jsme se s Jakubem a Štěpou podívali do Českého Krumlova, Freistadtu a Linze. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko a bylo teplo.

Vyjížděli jsme okolo desáté dopoledne. Nejdříve čekala Štěpánku návštěva lékaře a pak jsme měli na programu procházku po Českém Krumlově. Toto město miluji právě díky svými památkami a architekturou. Auto jsme zaparkovali na parkovišti nedaleko zámecké zahrady, Štěpánka nasadila batůžek a šli jsme. Prošli jsme se po krásně udržované zahradě, kterou dominovala kaskádová fontána. 
Ze zámecké zahrady jsme se dostali na nádvoří Státního hradu a zámku Český Krumlov, který je národní památkou UNESCO. Vždycky mě fascinovala jejich zámecká věž, kterou si pod pojmem ''Krumlov'' bleskem vybavím. Když jsme prošli vše, rozhodli jsme se dát si oběd v Pizzerii LaTrán, kterou si vzal na kontrolu i uznávaný český kuchař Zdeněk Pohlreich ve svém pořadu Ano šéfe ! Tam jsme si dali pizzu a vyrazili na náměstí lásky. Po pár minutách jsme jeli směr Pohorská ves, kde jsme se zdrželi u přátel a pak jeli směr Rakousko, které si Jakub připravil jako překvapení. 


Po vyjetí z Pohorské vsi to Jakub autem namířil směrem na Pohoří, které nás navede na státní hranice s Rakouskem. Při minulé návštěvě jsme zůstali pouze na pomyslné čáře a dál jsme nemohli. Teď jsme projeli a vydali se směrem Freistadt, kde jsme se prošli a Štěpánka si pohrála na místním hřišti. V ten moment mě Jakub pobavil větou.

''Co jste dělali v Rakousku ? Nic, vzali jsme Štěpánku na hřiště.''

Když už jsem si myslela, že se vracíme zpátky do České republiky, tak to Jakub vzal ještě do Linze, který byl nádherný. Atmosféru večera dokreslovala opera, která se linula po městě. Krásně i svítil měsíc, který se odrážel od Dunaje, takže nebylo o romantiku nouze. Prošli jsme se po náměstí, ke katedrále Mariendom neboli Neposkvrněného početí Panny Marie. V Linzi jsme se zdrželi asi hodinu a vyrazili směr Bechyně.


 Co vy ? Byly jste někdy v Linzi ? 

0 Komentáře